שיניים תותבות

התקנת שיניים תותבות נדרשת כאשר ישנו מחסור בשן אחת או יותר. את התאמת התותבות מבצע רופא שיניים בקריות המומחה לכך, תוך התייחסות למצב הפה כולו. בעבור אלו אשר אינם מכירים את התחום נסביר כי ישנם שיניים תותבות חלקיות אל מול תותבות שלמות. את כל סוגי התותבות יש לייצר במעבדות מיוחדות המתמחות בתחום. כאשר מלאכת הבנייה מתבצעת על פי הזמנה אישית, תוך התאמה מלאה למבנה הפה וצרכי המטופל.

תותבת חלקית נשלפת

המושג מתייחס לשן תותבת אחת או קבוצת שיניים. אלו הן שיניים תותבות אשר מוחזקות באמצעות תפסנים המוצמדים לשיניים הסמוכות. קיימים מקרים בהם במטרה להתקין תותבת חלקית, מבקש הרופא להשתיל מספר שיניים. השיניים אשר יושתלו תשמשנה להחזקת התותבת החלקית. שימו לב, מדובר בטיפול שיניים אשר דורש מומחיות. שיניים תותבות כדאי להתקין ולהזמין רק באותן מרפאות שיניים, אשר מתמחות בתחום.

חשוב לציין כי שיניים תותבות זקוקות לתחזוקה. ממש כמו שיניים רגילות, גם תותבת יש לנקות באופן יומיומי. ללא ניקוי, שאריות האוכל ידיפו ריח רע. כמו כן, אותם חיידקים אשר מצטברים על גבי התותבת, עלולים לפגוע בשיניים בריאות סמוכות ובחניכיים. הסרת התותבת למטרת ניקוי היא פעולה מאוד פשוטה. צוות המרפאה ינחה אתכם כיצד לעשות זאת. בתוך זמן קצר, כבר תהפכו מתורגלים היטב בהסרת התותבת והתקנתה מחדש.

כיצד לנקות שיניים תותבות?

1. מברשת שיניים רכה ומשחה.

2. שטיפה במים פושרים.

3. ניגוב התותבת תוך שימוש במגבת רכה.

4. השריית התותבת בנוזל מיוחד המיועד לניקוי תותבות. ההשריה אידאלית להסרת שאריות של פלאק ואבנית.

באותה מרפאת שיניים בקריות בה התקנתם את התותבת, תוכלו גם לתקן אותה במידת הצורך. שיניים תותבות זקוקות גם כן למעקב של רופא שיניים ובדיקות תקופתיות. אם התותבת מכאיבה לחניכיים או לוחצת על השיניים הסמוכות, יש לגשת אל הרופא לבדיקה. ייתכן כי יש צורך בהתאמה מחודשת.

רופא שיניים המתחייב לספק שיניים תותבות באיכות גבוהה, שם דגש על איכות החומרים והבנייה. ד"ר אסף וולף, הוא רופא שיניים בקריות, אשר שם לעצמו ליעד הענקת טיפול רפואי בסטנדרטים בינלאומיים לכל מטופל.

לייעוץ וקביעת תורים, צור קשר עכשיו :   טלפון: 04-8719517   נייד: 050-5375485

 Contact Dr. Asaf Wolf Now: Phone: 04-8719517  Phone 2: 050-5375485