עקירת שיניים

עקירת שן היא הליך כירורגי לכל דבר. חשוב לבחור רופא שיניים בקריות מנוסה וותיק. המיומנות והציוד המשוכלל, יאפשרו לרופא לשלוף בקלות את השן מתוך החניכיים, תוך מינימום כאב וסבל. אלו אשר כבר עברו עקירת שיניים קדמיות, אחוריות או שיני בינה, יודעים כי עקירה עשויה להביא עמה כאב משמעותי. פרט לכך, לא נשכח לציין כי לאחר עקירת השן, יש להשלים את השן החסרה באמצעות השתלת שן.

עקירת שן פשוטה מול עקירות מסובכות

הליך פשוט של עקירה הוא כזה אשר במהלכו עוקר הרופא את השן במלואה באחד. השן נשלפת בשלמותה ללא צורך בחיתוך החניכיים או תפרים רבים. עקירת שן מורכבת, היא כזו אשר דורשת הסרת של חלקי שיניים, חיתוך, תפרים, התמודדות עם שן כלואה וטיפול אנטי דלקתי. קיימים מקרים בהם במהלך העקירה נשברת השן. עקירת שן פשוטה תוכל להסתבך ולהפוך לעקירה מורכבת. במקרים כאלו, תשמחו כי בחרתם רופא שיניים בקריות מיומן ומומחה כירורגיה.

הפעולות הדרושות בדרך לעקירן שן

1. אבחון מצב הפה והחניכיים באמצעות צילומי שיניים ובדיקת רופא. הצילום יוכל לזהות חלקי שן אשר כלואים בחניכיים או את עומק השורש.
2. אלחוש האזור המטופל לקראת דקירת המחט של זריקת ההרדמה.
3.הזרקת חומר ההרדמה המתאים תוך בחירת המינון הדרוש. במידת הצורך, יזריק הרופא כמות נוספת של חומר הרדמה. עקירת שן מקצועית אינה כרוכה בכאב.
4. שליפת השן במלואה מהחניכיים או בכמה חלקים. השלב הזה כולל לעתים חיתוך של החניכיים.
5. חבישת האזור לקראת סיום הטיפול עם או ללא תפרים.

עקירת שיניים נדרשת מסיבות רבות. קיימות עקירות אשר נדרשות בעקבות ריקבון או עששת חמורה, אל מול אחרות אשר מתבצעות בשל סיבות קוסמטיות. קיימים מצבים בהם אחת השיניים צומחת עקום או לסת אשר אינה מכילה מספיק מקום לכל השיניים. לא נוכל לסיים מבלי לציין עקירות שיני בינה.

החלמה לאחר עקירת שיניים

יש לזכור כי עקירת שיניים הן הליך כירורגי. בהמון מקרים, יש לסיים את העקירה בתפירה של האזור שטופל. בשל הסביבה הלחה וריבוי החיידקים בחלל הפה, ישנם סיכויים משמעותיים להתפתחות של דלקות וזיהומים. בהתאם לכך, ינחה הרופא את המטופלים בשימוש באנטיביוטיקה ומעקב אחר סימנים של אדמומיות או נפיחות. ריפוד זמני של החניכיים והאזור שטופל תורם לתהליך הריפוי ומצמצם את הכאב. עקירת שיניים מבצעים תחת הרדמה מקומית. את הכאבים אשר מופיעים לאחר הטיפול ניתן לשכך עם משככי כאבים רגילים.

הצעד הראשון לקראת שמירה על שיניים בריאות מתחיל בבחירה נכונה של מרפאת שיניים בקריות עם שם וותק. ד"ר אסף וולף – רופא שיניים בקריות מעמיד למען מטופליו ציוד טכנולוגי מהמתקדמים כיום בתחום רפואת השיניים, אשר עושה שימוש בחומרים מובחרים וטכניקות טיפול מתקדמות.

לייעוץ וקביעת תורים, צור קשר עכשיו :   טלפון: 04-8719517   נייד: 050-5375485

 Contact Dr. Asaf Wolf Now: Phone: 04-8719517  Phone 2: 050-5375485