סתימות (שחזורי שיניים)

הצטברות של רובד חיידקים בחלל הפה יוצרת חומציות אשר ממיסה את המעטפת החיצונית של השן. עם הזמן, החומציות הזו גורמת לעששת וחורים בשיניים. בכל חור יש לטפל במהרה בעזרת סתימה. ללא סתימות, ימשיכו החיידקים לחדור אל תוך השן, עד לפריצה אל מוך השן. כאשר הפריצה אל מוך השן כבר תביא כאבים משמעותיים וצורך בטיפול שורש. שימו לב, טיפולי שיניים מתומחרים בהתאם למורכבות הטיפול ועלות חומרי הגלם. סתימה לבנה או רגילה, תהיה זולה יותר מטיפול שורש אשר דורש גם מבנה וכתר.

סוגים של סתימות : אמלגם (סתימה כסופה) מול סתימה לבנה

חיוך לבן, בריא ובוהק הוא סממן של בריאות. בהתאם לכך, נהוג לבצע בשיניים קדמיות אך ורק סתימות לבנות. כאשר מדובר בשיניים טוחנות אחוריות, אפשר יהיה לבחור בסתימה כסופה עשויה אמלגם. בעבר, היו הסתימות הכסופות זולות בצורה משמעותית בהשוואה לסתימות הלבנות. כיום, המחירים כבר מאוד דומים. רופא שיניים בקריות ממליץ על סתימות לבנות גם בעבור השיניים האחוריות.

סתימה איכותית תהיה יפה, אסתטית וגם עמידה למשך שנים רבות. יחד עם זאת, נציין כי גם סתימות מקצועיות ואיכותיות, יש להחליף אחת למספר שנים. קיימים מקרים בהם מופיעה עששת בקצה הסתימה. הרופא יתבקש להסיר את הסתימה הקיימת ולהחליפה בסתימה חדשה ומקיפה יותר. שימו לב, ישנם מקרים בהם על גבי שן אחת מתבצעות כמה וכמה סתימות.

הכנות לקראת הסתימה

הטיפול מתחיל בצילום שיניים פנורמי או אזורי והרכבה של תכנית טיפולים. בהתאם לממצאים, יקבע הרופא אלו טיפולים יש לעשות, מתי וכיצד. אם דרושות לכם רק כמה סתימות פשוטות, אפשר יהיה לבצע את הטיפול במקום. כאשר מדובר בסתימה שטחית, הטיפול מתבצע ללא כל הרדמה. בעבור סתימות עמוקות יותר, ישלב רופא שיניים הרדמה מקומית ואלחוש. בתום הטיפול, האזור עשוי להיות מאוד רגיש ורדום. אך לא צפויים כל כאבים מיוחדים. אם יש לכם רופא שיניים בקריות הקשיבו להנחיותיו והימנעו מאכילה ושתייה מספר שעות לאחר הטיפול.

ד"ר אסף וולף מסביר כי סתימות הן למעשה טיפול מונע. כאשר מבצעים את הסתימה בזמן ומסלקים את מרבד החיידקים, השן מקבלת הזדמנות לשקם את עצמה. מרפאת שיניים בקריות מציעה סתימות לבנות וגם טיפולי עזרה ראשונה. אם יש דלקת בחניכיים או חדירה של עששת אל מוך השן, הכאבים אינם מאחרים להופיע, מהרו להגיע אל המרפאה.

לייעוץ וקביעת תורים, צור קשר עכשיו :   טלפון: 04-8719517   נייד: 050-5375485

 Contact Dr. Asaf Wolf Now: Phone: 04-8719517  Phone 2: 050-5375485