טיפולי שורש

טיפולי שורש נדרשים כאשר ישנה חדירה של עששת אל מוך השן. מצב בו העששת כבר חדרה אל שורש השן, מעיד על עששת חמורה או לחילופין, מצב בו החיידקים חדרו ישירות אל תעלות השורש. טיפולי שורש מורכבים הם כאלו אשר כוללים חדירה של עששת אל כמה מתעלות השן. במטרה לרפא את הכאב קודח הרופא אל תוך שורש השן, מנקה את העששת וממלא את חלל השורש החסר בחומר מילוי מתאים. הקידוח אל השורש כרוך בהריסת המעטפת החיצונית של השן. בהתאם לכך, יש לסיים טיפול שורש בבניית כתר המדמה שן בריאה.

מומחיות הטיפול נבחנת במהירות הטיפול, שיקום השורש, דרגת הכאב ובניית הכתר בתום הטיפול. טיפול שורש מוצלח יצליח להציל את השן ולמנוע עקירה אשר תדרוש בעתיד השתלת שן. כאשר מדובר בטיפולי שורש מורכבים, יש צורך ברופא שיניים מומחה. לא כל רופא שיניים בקריות יוכל לבצע בעבורכם טיפולי שורש מורכבים אשר דורשים טיפול ב-3 תעלות.

מדוע טיפולי שורש כואבים?

החניכיים הם רקמה אשר מכילה כלי דם ועצבים. הפלישה של העששת אל שורש השן גורמת לזיהום חיידקי המביא עמו כאבים. את הצטברות החיידקים במוך השן אי אפשר יהיה לנקות באמצעות צחצוח שיניים או כל ניקוי אחר. הדרך היחידה בה אפשר יהיה לפתור אתכם מהכאב, היא טיפול שורש במהלכו מנקה רופא שיניים את העששת מתוך השורש וממלא את החלל בחומר למילוי סתימות.

הכאבים הם תוצר של פגיעה בכלי הדם וגירוי קצות העצבים. למעשה, הכאב הוא סממן של מצוקה. תוך שליחת סימני הכאב מאותתים לנו החניכיים על חדירת העששת אל מוך השן והצורך בטיפול. הזנחת מצב השן והתעלמות מהכאב, תחמיר בהדרגה את המצב עד לשלב בו לא יהיה מנוס מעקירת השן החולה.

נציין כי טיפולי שורש מתבצעים תחת הרדמה מקומית. קיימים מקרים בהם מתבצעים טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית, אך לרוב אין בכך כל צורך. ישנם מצבים בהם אפשר יהיה לבצע טיפול שורש ללא הרדמה כלל. מצבים בהן ישנו הרס טוטאלי של עצבי השן יאפשרו את שליפת השן מהחניכיים ללא כל כאב. אלו הם מקרים בהם אחיזת השן בחניכיים כבר רופפת.

מרפאת שיניים בקריות בהנהלתו של ד"ר אסף וולף מבצעת דרך קבע טיפולי שורש. כל הטיפולים מתבצעים תוך הקפדה על תנאים סטריליים, שמירת נוחות המטופל, שימוש בחומרי הרדמה וטכניקות טיפול חדישות. בעבור כל מטופל אשר מגיע אל המרפאה תורכב תכנית טיפול אישית בהתאם למצב הפה ורקע רפואי.

לייעוץ וקביעת תורים, צור קשר עכשיו :   טלפון: 04-8719517   נייד: 050-5375485

 Contact Dr. Asaf Wolf Now: Phone: 04-8719517  Phone 2: 050-5375485