מה עושה שיננית ולמה זה כל כך חשוב?

כל רופא שיניים בקריות יגיד שטיפולי שיננית הם טיפולים חשובים ביותר, במיוחד עבור אנשים עד גיל ארבעים. מדובר על טיפולים שבהגדרתם יכולים להשאר כטיפולי תחזוקה בלבד כמו הלבנת שיניים למשל, במקרים כאלה מדובר על טיפולים קצרים וקלים. בכל הנוגע אל טיפולי שיננית אז כדאי לדעת שלמרות שאנשים רבים מקלים ראש בחשיבותם הרי שלטיפולי שיננית תפקיד חשוב מאוד בבריאות השן והחניכיים וחוסר הקפדה עלול להוביל לדלקות חניכיים, עששת וזיהומים חמורים יותר.

כיצד מתבצעים טיפולי שיננית בקריות ?

טיפולי שיננית בקריות הם טיפולים, כאמור, מהירים ודי קלים ובמידה ומקפידים עליהם בתדירות הנדרשת מדובר על טיפול זריז במיוחד. ההמלצה של רופאי השיניים היא לבצע טיפולי שיננית אחת לחצי שנה, כאשר ביקור זה יסיע בשמירה על השן, המראה שלה ובעיקר בריאותה, הוא גם יאפשר לזהות התפתחויות שונות ובעיקר למנוע השתלות שיניים עתידיות היווצרות של אבן שן ועששת.

במהלך הטיפול השיננית מסירה למעשה את האבן אשר מצטברת על השיניים ובסמוך לקו החניכיים. שאריות המזון אותן אנו אוכלים מצטברות ותהליך הפירוק על ידי החיידקים מייצר עששת. טיפולי שיננית תפקידם למנוע היווצרות חורים ואבנית על השיניים, לסייע בטיפול בבעיות חניכיים ושמירה על הגיינת הפה. הסרת האבן מהשיניים מעניקה גם שיפור בגוון השן ואמנם לא מתבצע טיפול הלבנה במסגרת טיפולי שיננית, אך ללא ספק, לאחר ביקור אצל שיננית השיניים נראות לבנות יותר. בסיום הטיפול השיננית תמליץ לכם, קרוב לוודאי, על טיפול פלואוריד להשלמת הטיפול ולשמירה על השיניים.

טיפולי שיננית מתבצעים במקביל לעבודתו של רופא שיניים בקריות כאשר הטיפול יעשה בדרך כלל לפני או אחרי סיום עבודתו של רופא השיניים. השיננית עובדת למעשה במקביל ובסמוך לרופא וגם מסייעת לו בפרוצדורות שונות, בדרך כלל גם בתהליך של יישור שיניים מתבקש המטופל לעבור ניקוי אבן אצל השיננית לפני התקנת קיבוע.

הקפדה על טיפולי שיננית בקריית ביאליק אחת לחצי שנה ואחת לשנה לכל הפחות תוכל לסייע לכם לשמור על פה בריא ועל שיניים נטולות אבנים וחיידקים. ההמלצה היא להקפיד במיוחד על טיפולי שיננית למעשנים ואנשים צעירים.

מרפאת שיניים בקריות בהנהלת ד"ר אסף וולף מציעה לכם טיפולי שיננית :

לייעוץ וקביעת תורים, צור קשר עכשיו :   טלפון: 04-8719517   נייד: 050-5375485

 Contact Dr. Asaf Wolf Now: Phone: 04-8719517  Phone 2: 050-5375485