מה זה כירורגיית פה ולסת?

כירורגיית פה ולסת בקריות

כירורגיית פה ולסת הוא תחום ברפואת השיניים המשולב בכירורגיית הראש והצוואר.

 תחום זה עוסק בתיקון ניתוחי ספקטרום בחבלות ועיוותים באזור הראש והצוואר, הלסתות והפנים, וכמובן באזור הרקמות הרכות והקשות. נושאי הטיפול הנפוצים בתחום כירורגיית הפה והלסת הם: כירורגיה דנטואלואולרית – המתרכזת בעיקר בניתוחי חלל הפה, השתלות שיניים, עקירת שיניים כירורגית ועוד. וטיפולים בנושאים הדנטואלואולריים – כגון שתלים המבוצעים בעיקר במרפאות עירוניות. טיפולים אחרים יוכלו להתבצע גם בבית חולים במחלקות של כירורגיית פה ולסת.

עקירה כירורגית

כל עקירה בהגדרתה היא עקירה כירוגית. עקירה הדורשת ביצוע של פתיחת החניכיים תקרא בלשון רופאי השיניים "עקירה כירורגית".

עקירות כירורגיות בדרך כלל מתקיימות במרפאת שיניים עירונית בהרדמה מקומית, כמו הרדמה העושים לפני כל סתימות למשל.

עקירת שן תתבצע במקרה בו השן כלואה בלסת, שן שהתפצלה או כאשר התפתח אצל המטופל אבסס ונדרש לבצע כריתה של הרקמה הדלקתית מסביב לשן החולה. עקירה כירורגית מסתיימת תמיד בתפרים בחניכיים.

אחרי כל מקרה של עקירה כירורגית, המטופל יקבל המלצות והוראות מהרופא המטפל או האחות (הסייעת) של כל מה שמותר ואסור לעשות, בשל מצבים הצפויים להתפתח כגון: זיהומים, דימומים וכאבים חזקים.

חשוב לציין כי לא כל רופא שיניים בקריות הוא גם כירורג.

כירורגיית פה ולסת – סוף הטיפול

בכדי למנוע דימומים, על המטופל להימנע ממאכלים חמים או קשים לפחות במשך 24 השעות שלאחר העקירה, להימנע משטיפת הפה, ומכל פעילות פיזית. בכדי למנוע זיהומים במקום העקירה, מקבל המטופל מרשם לאנטיביוטיקה לפי הצורך. בדרך כלל צפויים באזור העקירה כאבים ונפיחות שיחלפו לאחר ימים ספורים.

עקירה כירורגית ברוב המקרים לא מלווה בתופעות לוואי, והמטופל יכול לתפקד ולחזור לעצמו כבר למחרת העקירה. במקרים בהם בוצעו תפרים, המטופל יזומן לביקורת ולהוצאת התפרים, לאחר 6 עד 12 ימים. הוצאת התפרים אינה מלווה בכאבים.

לייעוץ וקביעת תורים, צור קשר עכשיו :   טלפון: 04-8719517   נייד: 050-5375485

 Contact Dr. Asaf Wolf Now: Phone: 04-8719517  Phone 2: 050-5375485