מה היתרונות של טיפול שורש?

טיפולי שורש חיוניים למניעת כאב שיניים. הזנחת הטיפול תביא למצב בו לא ניתן יהיה עוד להציל את השן ולהימנע מעקירה והשתלה. טיפול שורש מקצועי יוכל להציל את השן ולמנוע מכם הוצאה כספית יקרה יותר. טיפול שורש אשר אוטם היטב את שורש השן יסיר דאגות מליבכם. השן הזו לא תשוב עוד לכאוב.

מה חשוב לדעת לקראת טיפול שורש?

חדירת חיידקי עששת אל מוך השן דורשת טיפול שורש. סתימה רגילה לא תוכל לאטום את האזור ולמנוע חדירה חוזרת של חיידקים אל האזור. כאב שיניים מעיד לרוב על מעורבות עצבית, דבר אשר דורש טיפול שורש. אך את האבחנה הסופית, יבצע הרופא באמצעות צילום שיניים. בעזרת הצילום, הוא מצליח לאבחן את מיקום העששת ואת דרגת החומרה. כאשר מדובר בחדירת עששת ליותר מתעלה אחת, יש לבצע טיפול שיניים בכמה תעלות.

לקראת טיפול שורש, כמו כל טיפול שיניים אחר, כדאי יהיה ללמוד אודות ההליך והשלכותיו. אלו אשר מכירים טוב יותר את הטיפול ואת הגורמים לו, מצליחים להגיע אל מרפאת השיניים רגועים יותר. הם מצליחים גם לבצע פעולות מנע אשר מונעות צורך בטיפולי שורש נוספים בעתיד.

באיזה גיל אפשר לעשות טיפול שורש?

על פי רוב, לא נהוג לבצע טיפולי שורש בשיני חלב של ילדים, אך ישנם מקרים בהם אין כל מוצא מכך. טיפולי שורש מתבצעים בעיקר בקרב מבוגרים וצעירים. כאשר מדובר בפגיעה בשורש של שן קבועה, טיפול שורש יהיה הפתרון המתאים. נציין כי הטיפול נעשה תחת הרדמה מקומית. כאשר מדובר ברופא מוסמך לביצוע טיפולי שורש, כמעט ולא תרגישו בכאב כלל.

אלו תופעות לוואי יש לטיפולי שורש?

כל טיפול שיניים יביא עמו רגישות קלה באזור הטיפול. במקרים בהם מופיעים כאבים לאחר הטיפול, ימליץ הרופא על שימוש מבוקר במשככי כאבים רגילים. עם כל סממן של זיהום או דלקת, יש לפנות מיד אל הרופא. כאשר מבצעים את טיפול השורש כראוי, הטיפול מסתיים בהתקנת מבנה וכתר תואם. טיפול שורש איכותי לא יגרור אחריו כל תופעות לווי. נציין כי ישנם מקרים בהם השן משנה את צבעה לאחר הטיפול. התקנת כתר תמנע הבדלים בין גווני השיניים. בהתאם לכך, התקנת כתרים חשובה מאוד בטיפולי שורש בשיניים קדמיות.

כיצד לשמור על בריאות הפה?

צחצוח נכון ותכוף, ניקוי אבנית על ידי שיננית אחת למסר חודשים ובדיקה תקופתית (כולל צילומים), המתבצעת על ידי רופא שיניים בקריות.

לייעוץ וקביעת תורים, צור קשר עכשיו :   טלפון: 04-8719517   נייד: 050-5375485

 Contact Dr. Asaf Wolf Now: Phone: 04-8719517  Phone 2: 050-5375485